Кондитерська виставка «ISM 2018» в Німеччині, м. Кельн

У грудні 2017 року вперше в Україні пройшов фінал конкурсу «Харчові технології», в якому прийняли участь найкращі студенти українських закладів вищої освіти.
Конкурс був ініційований благодійним Фондом Бориса Колеснікова для студентів спеціальностей, пов’язаних з харчовими технологіями. Його мета – надати підтримку креативним і цілеспрямованим студентам профільних ВНЗ, дати експертну оцінку їх стартапам і розробкам, стимулювати їх до розвитку харчової галузі України. Конкурс складався з двох етапів: ессе і захист свого проекту. У фіналі студенти-технологи захищали свої проекти перед експертним журі конкурсу, який відбувся 20-21 грудня 2017 року на базі Національного університету харчових технологій. Членами експертного журі були– директор м’ясокомбінату компанії «АПК Інвест» Іван Башкир, начальник виробничого відділу компанії «Конті» Тетяна Курчаева, генеральний директор компанії «Артвайнері» Ігор Толкачов і директор з виробництва «Артвайнері» Людмила Поваляєва.
На конкурс було представлено біля 800 робіт з харчових технологій зі всіх технологічних ЗВО України, але тільки 73 увійшли у фінал конкурсу. 11 робіт – з Одеської національної академії харчових технологій. Нашими найкращими студентами було підготовлено, спільно з науковими керівниками, презентації для участі у фіналі. 21 грудня 2017 року відбулося нагородження переможців конкурсу «Харчові технології 2018» сертифікатами на поїздку на міжнародну кондитерську виставку «ISM2018» в Німеччину, м. Кельн.
З 73 фіналістів експертне журі визначило 30 переможців. З ОНАХТ переможцями стали 7 студентів: студенти факультету зерна та зернового бізнесу: Аксьонов П. Е., Моргунова Ю. В., Загородня В. А., Шульга А. Р., Савенко К. В., Паламарчук Б. В. та студентка факультету вина та туристичного бізнесу: Чернишова М. В.
Організатор конкурсу – Благодійний Фонд Бориса Колеснікова – вручив переможцям дипломи на відвідування міжнародної кондитерської виставки «ISM 2018» у Кельні. Президент Благодійного фонду Борис Колесніков зазначив: «Чим більше доступ до знань, тим успішніше наша країна буде завтра і після завтра. Політики приходять і йдуть. Вже перевиховувати стару еліту марно, потрібно готувати нову, а нова еліта це не нескінченні школи політичних лідерів, це перш за все економіка. Чим сильніша економіка, тим сильніша наша молодь, тим успішніше наша країна »
«ISM2018» – це найбільша виставка кондитерських виробів у світі. Виставкова площа 110000 м2, 1656 постачальників із 73 країн, включаючи 229 експонентів з Німеччини, і 1427 експонентів з-за кордону; 37500 відвідувачів з 144 країн. Участь у виставці – це натхнення, нові перспективи, цінний практичний досвід, контакти. Щорічно тут збираються експерти з усіх куточків земної кулі, щоб обговорити новітні технології та продукти, познайомитися з сучасним обладнанням, вивчити нові тренди галузі та продумати напрямки роботи на майбутній рік.
На виставці було представлено різноманітніший спектр кондитерських виробів – хрусткі вафлі, марципанові цукерки, різні види шоколадних виробів, жувальний мармелад, халва, печиво, бісквіти, фрукти в шоколаді, а також морозиво, соки, снеки. Виставка продемонструвала всі важливі іновації і товари сезону – органічні продукти, вироби для дієтичного та лікувально-профілактичного харчування, для діабетиків і хворих на целіакію.
Переможці конкурсу відвідали стенди гігантів світової харчової промисловості – Toms Confectionery, Barcel, Barry Callebaut, Icam, Baronie, Colombina, Guylian, Ion, Kalfany, Kambly, Lambertz, Loacker, Manner, Millano, Niederegger, Ragolds, Wawel, Ricola, Riegelein, Rübezahl, Seitenbacher, Sölen, Trolli, United Confectioners, Wawi. І побували біля експозицій українських виробників, які дивували європейців широким асортиментом вишуканих і оригінальних солодощів і закусок.
У рамках виставки студенти також відвідали кавовий форум, подивилися на шоу баристів з усього світу; побачили презентацію бізнес-ідей у галузі кондитерських виробів і закусок на Алеї стартапів. Широко були представлені різні види натуральної сировини та інгредієнтів, а також техніка і машинне устаткування нового покоління для виготовлення продукції таких сучасних виробників, як Hansel processing, Winkler & Dunnebier, Memak, презентовані варіанти упаковок для харчових товарів.
Приємним сюрпризом для студентів ОНАХТ стало відвідування одного з найпопулярніших музеїв світу – Музею шоколаду у Кельні. Тут вони мали змогу ознайомитись з особливостями виготовлення шоколаду; побачили обладнання, яке використовували на початку 20-го століття; оцінили, як відбувається процес обробки какао-бобів; побачили, як раніше у Германії виглядала німецька крамниця з шоколадом, побували в експозиції, присвяченій історії шоколадної справи, яка налічує понад 300 років. До того ж – куштували нові види солодощів під час екскурсії.
Наступного дня – прогулянка містом та знайомство з його пам’ятками – відомий Кельнський собор, Ратушна площа, Міст закоханих, церква святого Мартіна, Рибна площа, мандрували по вуличках старого міста.
Додому всі студенти привезуть безцінний досвід, нові творчі ідеї, бажання йти працювати на виробництво і розвивати харчову промисловість країни, досягати успіхів і виходити на світові ринки. Адже відомо – чим більше вкладати в знання сьогодні, тим успішніше буде розвиватися країна завтра. І величезна подяка людям, які дають можливість отримати студентам такий безцінний практичний досвід.
Кельн
Шульга Анастасія, Загородня Вероніка, Аксьонов Павло, Колесников Борис Вікторович,Чернишова Маргарита, Паламарчук Богдан, Моргунова Юлія,Савенко Катерина
Директор ННТІХП ім. Ломоносова М.В. Солоницька І.В.
Доцент кафедри ТХКМВіХ Коркач  Г.В.